Ile pieniędzy dać na komunię?

W ostatnich latach prezent na komunię w postaci pieniędzy powoli traci na znaczeniu na rzecz elektronicznych gadżetów, takich jak, laptopy, smartfony czy konsole do gier. Nie oznacza to rzecz jasna, że nikt już nie daje na prezent gotówki.

Kiedyś dawało się głównie gotówkę. Natomiast teraz, gdy nasza fantazja jest ograniczana niemal wyłącznie zasobnością portfela, prezent w postaci gotówki zaczyna tracić na znaczeniu i wybierają go głównie osoby nie mające czasu lub po prostu pomysłu na ciekawy prezent. Coraz częściej gotówka jest traktowana jako dodatek do prezentu rzeczowego.

W wypowiedziach na forach i w komentarzach można zauważyć, że ze względu na duże koszty imprezy komunijnej, jako minimalna kwota od osoby niespokrewnionej lub dalekiej rodziny najczęściej pada 100 zł od osoby. Bliższa rodzina powinna się liczyć z wydatkiem w postaci około 200-300 złotych od osoby.

Oczywiście najwięcej oczekuje się od rodziców chrzestnych. To ile pieniędzy powinni przeznaczyć zależy w pewnym sensie od rozmachu imprezy oraz od ogólnej zamożności rodziny. Zwykle jako standardowy prezent od rodziców chrzestnych podawane są kwoty w okolicach 1000 zł, ale nierzadko zdarza się, że kwoty te są znacznie wyższe.