Jaki komputer lub laptop na komunię?

Zakup komputera to niełatwa sprawa. Zakup komputera na prezent na komunię bywa jeszcze trudniejszy. Trzeba zawsze brać pod uwagę do czego dziecko w wieku komunijnym może potrzebować komputera.

Dla dzieci zwykle pierwszą czynnością kojarzącą się z komputerem jest granie, dlatego kupując komputer powinniśmy to brać pod uwagę. Szczególnie w przypadku chłopców…

Komputer/laptop do internetu

Komputery i laptopy do internetu są zazwyczaj dużo tańsze od tych przeznaczonych do grania. W przypadku takiego zakupu lepiej odpuścić sobie komputery stacjonarne i postawić na laptopa ze względu na jego mobilność. Ceny laptopów do internetu są niewiele wyższe od komputerów stacjonarnych o podobnej mocy, a przynajmniej odpada już dokupowanie monitora i całość zajmuje znacznie mniej miejsca. Oczywiście nie należy kupować najtańszych laptopów, bo choć uruchomimy na nich wszystko to co na tych droższych to jednak komfort pracy może być znacznie niższy, a po pewnym czasie gdy laptop będzie już obciążony większą ilością programów jego użytkowanie może być prawie niemożliwe.

W przypadku laptopów do internetu i odrabiania prac domowych najlepiej postawić na model z procesorem Intel i3, procesory te są tanie i powinny zapewnić odpowiedni komfort przy prostszych pracach. Karta graficzna w takim laptopie nie gra większego znaczenia, dlatego spokojnie możemy postawić na jakąś prostszą lub po prostu zintegrowaną.

Przykłady dobrych komputerów do odrabiania lekcji i internetu: 

Komputer/laptop do gier

W przypadku komputera lub laptopa do gier sytuacja się nieco komplikuje. Trzeba pamiętać, że w takim komputerze ważny jest zarówno procesor jak i karta graficzna. Ogólnie zwykle taniej wychodzi zakup komputera stacjonarnego, ale współczesne laptopy jeżeli tylko ktoś ma odpowiednie środki finansowe w zasadzie nie ustępują stacjonarnym wersjom.

Komputer stacjonarny lub laptop do gier najlepiej, by miały procesor co najmniej Intel i5 jak najnowszej generacji. W przypadku karty graficznej do gier najlepiej postawić co najmniej na GeForce GTX 1060.

Przykłady dobrych komputerów do gier:


One Comment on “Jaki komputer lub laptop na komunię?”

  1. Przydałaby się jeszcze informacja co powinno być w komputerze do gier lepsze; procesor czy karta graficzna?

Comments are closed.