Jakie prezenty na komunię 2016?

Z danych zebranych przez serwis Ceneo dowiadujemy się, że w 2016 roku wśród najpopularniejszych prezentów na komunię numerem jeden były rowery, wyprzedziły nie tylko laptopy, biżuterię i zegarki, ale także zwykle dość popularną gotówkę.

Najpopularniejsze w 2016 roku według danych serwisu Ceneo były rowery, wybrało je ponad 1/3 ankietowanych (37%), na kolejnym miejscu uplasowała się gotówka, którą wskazało 33% badanych. Podium zamykają biżuteria i zegarki, które zdobyły 22% głosów. Następne w kolejności były cieszące się coraz większą popularnością komputery i laptopy (18%). Niewiele mniej osób wskazało aparaty fotograficzne, smartfony i tablety (14%) oraz rolki, hulajnogi lub inny sprzęt sportowy, także 14%. Jak się okazuje książki to też całkiem popularny prezent na komunię, wybrało ją 13% osób. Konsole do gier również zdobywają coraz większą popularność i są często bardzo oczekiwanym prezentem szczególnie przez chłopców, lecz najpewniej ze względu na cenę zdecydowało się je wskazać tylko 10% badanych. Poniżej 10% ankietowanych wskazało: kursy edukacyjne, wycieczki, drony, słodycze i inne.

TOP 5 najpopularniejszych prezentów komunijnych 2016:
1) Rower 37%

Wybierając rower dla dziecka w wieku komunijnym, najważniejszą kwestią jest wzrost, bo to od niego będzie zależało jaki rozmiar roweru powinniśmy kupić. Na takim zakupie nie powinno się też oszczędzać, ze względu na bezpieczeństwo obdarowanego.

2) Gotówka 33%

Gotówka od zawsze była jedną z popularniejszych form prezentu komunijnego. Kiedyś dawało się w zasadzie tylko gotówkę i słodycze. Obecnie gdy fantazja obdarowującego jest ograniczona niemal wyłącznie grubością portfela, pieniądze jako prezent zaczynają tracić na znaczeniu i jako formę prezentu wybierają ją głównie osoby nie mające czasu lub pomysłu na zakup prezentu.

3) Zegarek 22%

Wsród popularnych prezentów na komunię zarówno dla dziewczynek jak i chłopców są zegarki, które mogą być nie tylko wspaniałą ozdobą, ale i piękną pamiątką.

4) Biżuteria 22%

Biżuteria cieszy się niesłabnącą popularnością, gdyż tak jak zegarki spełnia rolę nie tylko ozdoby, ale i trwałej pamiątki. Biżuteria najczęściej kupowana jest na prezent na komunię dla dziewczynek (kolczyki, łańcuszki, pierścionki, bransolety) oraz jako łańcuszki dla chłopców.

5) Komputer lub laptop 18%

Zakup komputera lub laptopa na prezent na komunię to niemały wydatek. Decydując się na zakup komputera lub laptopa musimy najpierw zdecydować, do czego ma on służyć dziecku. Czy ma to być komputer głównie do internetu czy także do gier.