Komputer, laptop na prezent na komunię

Zakup komputera lub laptopa na prezent na komunię to niemały wydatek. Oczywiście na rynku są dostępne bardzo tanie netbooki (mały laptop, ze względu na małe możliwości głównie do przeglądania internetu), ale jakość ich działania pozostawia zwykle wiele do życzenia i u dziecka zamiast radości, może budzić frustrację i zniechęcenie.

Jaki komputer lub laptop na prezent?

Decydując się na zakup komputera lub laptopa musimy najpierw zdecydować, do czego ma on służyć dziecku. Jeżeli ma to być sprzęt do internetu, prac domowych, multimediów i ewentualnie niezbyt wymagających gier to w miarę dobrej jakości sprzęt dla dziecka jesteśmy w stanie kupić już od ok. 1100 zł. Z kolei, jeżeli zdecydujemy się na zakup komputera również do gier, to przy spełniającym minimalne wymagania dużej części obecnych gier sprzęcie musimy przygotować się na wydatek od ok. 2800 zł wzwyż.

Ważne też jest to czy chcemy dziecku kupić laptopa, czy komputer stacjonarny. Laptopy od wielu lat cieszą się znacznie większą popularnością i do prac domowych czy internetu są raczej lepszym rozwiązaniem. W przypadku sprzętu do gier lepiej rozważyć zakup komputera stacjonarnego ze względu na wyższą moc przy zwykle sporo niższej cenie. Oczywiście przy podejmowaniu takiej decyzji decydującą rolę mogą odegrać warunki mieszkaniowe obdarowywanego. Jeżeli dziecko ma do dyspozycji mały pokoik, gdzie na biurku trudno znaleźć miejsce nawet na odrabianie lekcji to zakup komputera stacjonarnego będzie raczej kiepskim pomysłem.

W przypadku laptopów do internetu nie należy przesadzać z wielkością ekranu, taki do 13 cali dla dziecka w wieku komunijnym powinien w zupełności wystarczyć i być najbardziej komfortowym w użytkowaniu. Laptop do gier to już zupełnie inna kwestia, im większy ekran tym lepiej. W tym przypadku absolutne minimum to laptop z 15 calowym ekranem, ale najlepiej, by był to co najmniej 17 calowy wyświetlacz.

Komputer na prezent na komunię dla dziewczynki

W przypadku komputera dla dziewczynki z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie laptop. Dziewczynki w przeciwieństwie do chłopców nie wykazują, aż tak dużego zainteresowania najnowszymi grami, wymagającymi dużej mocy komputera stacjonarnego, a przenośność laptopa i niewielkie rozmiary mogą okazać się dla dziewczynki dość dużym plusem.Komputer na prezent na komunię dla chłopca

Zakup komputera lub laptopa dla chłopca to większe wyzwanie niż komputer dla dziewczynki. Chłopcy zwracają większą uwagę na moc komputera nie tylko ze względu na gry, ale też na możliwość chwalenia się przed kolegami, dlatego w przypadku chłopców lepszym rozwiązaniem będzie komputer lub laptop do gier.


4 Comments on “Komputer, laptop na prezent na komunię”

  1. Stereotypy wiecznie żywe. Ja znam dziewczynkę, która ciągle gra na komputerze w te tzw. gry „dla chłopców”. Najlepiej kupić różowy laptop z możliwością podgrzewania obiadów (dla przyszłego męża) na zasilaczu i do tego wszystkiego zestaw emaliowanych garnków. Można jeszcze dorzucić mopa i wiadro, żeby było „nabogato”.

  2. Nadal nie wiem czy brać gamingowego kompa czy laptopa dla chłopca, który więcej czasu spędza grając na konsoli niż się ucząc.

    1. Jeżeli chłopak ma już konsolę to chyba lepszy będzie komputer lub laptop do internetu i zadań domowych. Z doświadczenia wiem, że gracze konsolowi zwykle bardziej wolą grać przed telewizorem niż na ekranie komputera… Ja bym brał laptopa lub wręcz netbooka.

  3. Moim zdaniem 11-13 calowy MacBook AIR jest idealnym pomysłem na komunie. Dzieciak ma NIEZAWODNY sprzęt do nauki i starszych gier i jednocześnie rodzice nie mają pretensji, że kupiło się zabawkę do strzelanek.

Comments are closed.