Konsole do gier na prezent na komunię

Konsole do gier należą obecnie do jednych z najbardziej pożądanych przez dzieci prezentów, szczególnie wśród chłopców, dlatego jest to jeden z lepszych pomysłów na prezent na komunię dla chłopca. Ceny konsol do gier wahają się od ok. 700 do ok. 2000 zł, dlatego niewątpliwie jest to dość duży wydatek, ale też z bardzo dużym prawdopodobieństwem, wyjątkowo trafiony prezent.

Konsole do gier dzielą się na stacjonarne do gry na telewizorze; przenośne do gry na ekranie konsoli, oraz hybrydowe pozwalające zarówno na grę stacjonarną jak i przenośną.

Konsole hybrydowe

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Switch to najnowsza konsola do gier japońskiej firmy Nintendo. Jest to sprzęt, który wyróżnia się na tle konkurencji hybrydową konstrukcją, pozwalającą na grę zarówno przed telewizorem jak i  trybie przenośnym na ekranie konsoli. Z pewnością to konsole Nintendo mogą pochwalić się największą ofertą wysoko ocenianych gier bez przemocy, najbardziej odpowiednich dla dzieci w wieku komunijnym.

Czytaj dalej…Konsole stacjonarne

PlayStation 4 i PlayStation 4 PRO
PlayStation 4

Konsola PlayStation 4 japońskiej firmy Sony jest obecnie najpopularniejszą konsolą na świecie. Posiada dużą bibliotekę gier, wśród których znajdują się przede wszystkim gry dla starszych graczy. Co nie oznacza, że dla dzieci w wieku komunijnym nie znajdziemy kilku ciekawych pozycji. Dodatkową zaletą konsoli jest możliwość uruchamiania filmów na płytach Blu-Ray.

Czytaj dalej…Xbox One S i Xbox One X
Xbox One

Konsola Xbox One amerykańskiej firmy Microsoft jest obecnie sprzedawana w dwóch wariantach: One S i One X.  Wśród gier dostępnych na Xboxa One dominują produkcje dla starszych graczy. Oczywiście nie oznacza to, że propozycji dla dzieci w wieku komunijnym nie znajdziemy wcale. Atutem Xboxa One jest możliwość wykupienia abonamentu na gry Electronic Arts, w ramach którego mamy dostęp do sporej biblioteki gier tego wydawcy. Dodatkową zaletą konsoli jest możliwość uruchamiania filmów na płytach Blu-Ray i Blu-Ray 4K.

Czytaj dalej…Konsole przenośne

Nintendo 3DS i Nintedno 2DS
2DS i 3DS (źródło: Nintendo.com)

Nintendo 3DS i 2DS to przenośne  konsole do gier japońskiej firmy Nintendo. Pomimo wielu lat na rynku konsolki te nadal cieszą się sporą popularnością. Ogromny wybór gier w połączeniu z dość niską jak na sprzęt do grania ceną stanowią duże plusy tej konsolki. Ze względu na największą wśród obecnie dostępnych konsol bibliotekę gier skierowanych do dziewczynek, są to też najbardziej odpowiednie konsole na prezent na komunię dla dziewczynki. Nie bez znaczenia w kontekście prezentu komunijnego może być też fakt, że na 3DS i 2DS pojawiło się już ponad 10 gier z serii Pokémon.

Czytaj dalej…PlayStation Vita
PlayStation Vita

PlayStation Vita to przenośna  konsola do gier japońskiej firmy Sony. Konsola została wprowadzona na rynek w 2011 roku i choć nadal ukazują się na nią gry to jednak konsola lata świetności ma dawno za sobą. Vita co prawda dysponuje całkiem pokaźną biblioteką gier, lecz nie ma wśród niej wielu nadających się dla dzieci w wieku komunijnym, dominują raczej pozycje przeznaczone dla starszych graczy.

4 Comments on “Konsole do gier na prezent na komunię”

  1. Siostrzeńcowi chciałem kupić fajny zegarek, ale szczeniak już rok przed komunią „poprosił” o konsolę i zamiast wydać 5 stów będę musiał brać kredyt na 1500. Dzieci teraz są piekielnie roszczeniowe.

  2. Którą konsolę kupić jeżeli mój chrześniak bardzo lubi gry ze strzelaniem? Patrzyłam na półkach w sklepach i wszystkie te gry mają znaczek 18 lat. Jeżeli kupię mu taki prezent to brat zrobi ze mnie mielonkę…

    1. Moim zdaniem odpowiedz jest bardzo prosta. Kup mu po prostu komputer. Na komputerach tak samo jak na konsolach jest duzo strzelanek, a komputer mozesz kupiuc niby do nauki, multimediow, internetu itp. 🙂
      Nikt ci nie zarzuci, ze kupujesz cos co spustoszy umysl biednego dziecka, a chrześniak będzie i tak robil to co chce i będzie zadowolony z prezentu 😀

    2. No to masz problem z dzieciakiem. Zamiast konsol czy komputerów lepiej kup młodemu zestaw do paintballa niech sie chłopak wyszumi w realu. Będzie miał ruch i świeże powietrze, więc brat będzie dozgonnie wdzięczny 😀

Comments are closed.