Nintendo 3DS i 2DS na prezent na komunię

Nintendo 3DS i 2DS to przenośne  konsole do gier japońskiej firmy Nintendo. Pomimo wielu lat na rynku, konsolki nadal cieszą się sporą popularnością. Ogromna biblioteka gier w połączeniu z dość niską jak na sprzęt do grania ceną, stanowią ich duże plusy. Ze względu na największą wśród obecnie dostępnych konsol, bibliotekę gier skierowanych do dziewczynek, są to też najbardziej odpowiednie konsole na prezent na komunię dla dziewczynki. Chłopcy również nie powinni narzekać na brak ciekawych gier dla siebie. Nie bez znaczenia w kontekście prezentu komunijnego może być też fakt, że na 3DS i 2DS pojawiło się już ponad 10 gier z serii Pokémon, oraz zdobywająca coraz większą popularność seria gier znanych z animowanego serialu telewizyjnego, „Yo-Kai watch!”.

Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS
New 3DS (źródło: Nintendo.com)

Konsola 3DS wyróżnia się przede wszystkim obrazem 3D bez konieczności grania w okularach. Po prawej stronie górnego ekranu jest suwak za pomocą, którego można regulować siłę efektu 3D, od najmocniejszego, aż po całkowite wyłączenie. Dolny ekran konsoli jest dotykowy bez efektu 3D. Konsolka jest składana, dzięki czemu bez większych problemów powinna zmieścić się w kieszeni.

Najnowszą wersją konsoli 3DS jest New 3DS i jej większa wersja New 3DS XL. Konsolki różnią się od wcześniejszego modelu przede wszystkim udoskonalonym obrazem 3D.


Nintendo 2DS i New Nintendo 2DS XL
2DS (źródło: Nintendo.com)

Konsola 2DS to konsola dla osób, którym nie zależy na efekcie 3D. W zasadzie poza różnicami wizualnymi tylko to odróżnia 3DS od 2DS. Wszystkie gry działające na 3DS działają też na 2DS.

Najnowszą wersją konsoli 2DS jest New 2DS XL. Konsolka różni się od wcześniejszego modelu przede wszystkim obudową, która teraz jest składana i przypomina model New 3DS XL.


New Nintendo 2DS XL (źródło: Nintendo.co.jp)


Najlepsze gry Nintendo 3DS i 2DS na prezent komunijny:


1. Super Mario 3D Land

Średnia ocen: ok. 90%
Super Mario 3D Land (źródło: Nintendo.com)

Super Mario 3D Land to jedna z najlepszych gier platformowych na 3DS/2DS. Gra nie zawiera jakichkolwiek niewłaściwych treści, dlatego można ją bezpiecznie kupić na udany prezent komunijny. Dzięki zrównoważonemu poziomowi trudności, gra nadaje się dla graczy w każdym wieku,  zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

2. Mario Kart 7

Średnia ocen: ok. 85%
Mario Kart 7 (źródło: Nintendo.com)

Mario Kart 7 to zdecydowanie najlepsza gra wyścigowa na 3DS/2DS. Wyścigi kartów w kolorowej oprawie graficznej i z wesołą muzyką powinny się spodobać każdemu dziecku w wieku komunijnym, a w szczególności chłopcom. Ze względu na brak jakiejkolwiek przemocy jest rekomendowana dla graczy powyżej 3 roku życia. Dzięki różnym trybom, poziom trudności jest dostosowany do umiejętności graczy w każdym wieku.

3. Nintendogs +cats

Średnia ocen: ok. 74%
Nintendogs +Cats (źródło: nintendo.co.jp)

Nintendogs +Cats to rozwinięcie idei tamagotchi. W grze trzeba opiekować się pieskami i kotkami: karmić je, wyprowadzać na spacer, kąpać, uczyć sztuczek itp. Gra może być dobrym prezentem dla dziewczynek, ale także dla chłopców marzących o własnym zwierzątku. Gra Nintendogs +Cats została wydana w trzech wersjach różniących się rasami piesków. Dostępne są wersje: French Bulldog & New Friends, Golden Retriever & New Friends i Toy Poodle & New Friends.

4. New Super Mario Bros. 2

Średnia ocen: ok. 85%
New Super Mario Bros. 2 (źródło: Nintendo.com)

New Super Mario Bros. 2 to twórcze rozwinięcie klasycznej wersji gry platformowej Super Mario Bros. Kolorowa grafika, wesoła muzyka i wciągające poziomy to największe atuty tej produkcji. Zdecydowanie jedna z najlepszych tego typu gier na 3DS/2DS. Gra nadaje się dla graczy w każdym wieku,  zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

5. Pokémon Sun i Pokémon Moon

Średnia ocen: ok. 88%
Pokémon Moon, Pokémon Sun (źródło: Nintendo.co.jp)

Pokémon Sun i Pokémon Moon to najnowsze odsłony znanej i lubianej serii gier, na podstawie której powstała popularna animacja. Tej serii w zasadzie przedstawiać nie trzeba. 3DS i 2DS to jedyne konsole, na które obecnie powstaje główna seria gier z  Pokémonami.  Do komfortowej gry potrzebna jest u dziecka choć podstawowa znajomość języka angielskiego. Do wyboru są także inne języki: niemiecki, francuski, włoski i hiszpański.

6. Luigi’s Mansion: Dark Moon

Średnia ocen: ok. 86%
Luigi’s Mansion: Dark Moon (źródło: Nintendo.co.jp)

Luigi’s Mansion: Dark Moon to wariacja na temat pogromców duchów. Tytułowy Luigi zwiedza nawiedzoną rezydencję. Wyposażony jest w Poltergust 5000, czyli odkurzacz do łapania duchów. Gra oferuje ciekawe efekty wizualne oraz całą masę zagadek.

7. Donkey Kong Country Returns 3D

Średnia ocen: ok. 83%
Donkey Kong Country Returns 3D (źródło: Nintendo.com)

Donkey Kong Country Returns 3D to typowy przedstawiciel gier platformowych.  Kolorowa grafika, wesoła muzyka i wciągające poziomy to największe atuty tej produkcji.

8. Poochy & Yoshi’s Woolly World

Średnia ocen: ok. 77%
Poochy & Yoshi’s Woolly World (źródło: nintendo.com)

Poochy & Yoshi’s Woolly World to platformówka w świecie włóczki. Wszystko w grze, łącznie z głównym bohaterem wygląda jakby było zrobione na drutach. Kolorowa grafika, wesoła muzyka i wciągające poziomy z wieloma zagadkami to największe atuty tej gry.