Nintendo Switch na prezent na komunię

Switch jest najnowszą konsolą do gier japońskiej firmy Nintendo. Jest to sprzęt, który wyróżnia się na tle konkurencji hybrydową konstrukcją, pozwalającą na grę zarówno przed telewizorem jak i  trybie przenośnym na ekranie konsoli. Z pewnością to konsole Nintendo mogą pochwalić się największą ofertą wysoko ocenianych gier bez przemocy, najbardziej odpowiednich dla dzieci w wieku komunijnym.

Granie w trybie stacjonarnym odbywa się poprzez umieszczenie konsoli w stacji dokującej (wchodzącej w skład zestawu) podłączonej do telewizora, na którym konsola osiąga rozdzielczość do 1080p, a więc jest odpowiednia dla telewizorów FullHD. Oczywiście podłączenie Switcha do telewizorów HDready i 4K też jest możliwe. Tak więc konsola działa na wszystkich współcześnie dostępnych odbiornikach telewizyjnych.
Gra w trybie przenośnym odbywa się na 6,2 calowym ekranie LCD z rozdzielczością 720p. Pod względem graficznym Switch jako konsola przenośna jest obecnie najmocniejszą konsolą na rynku.

Na rynku poza samymi konsolami, są też dostępne tzw. bundle, czyli konsole sprzedawane razem z wybraną, zazwyczaj popularną grą. W przypadku Switcha co jakiś czas pojawiają się kolejne tego typu edycje. Obecnie dostępne są między innymi Switch + Super Mario Odyssey oraz Switch + Splatoon 2.

Nintendo Switch w sklepach:Najlepsze gry Nintendo Switch na prezent komunijny:


1. Mario Kart 8 Deluxe

Średnia ocen: ok. 92%
Mario Kart 8 Deluxe (źródło: Nintendo.com)

Mario Kart 8 Deluxe to jedna z najlepszych gier w swoim gatunku. Wyścigi w wesołej oprawie graficznej powinny się spodobać każdemu dziecku w wieku komunijnym, a w szczególności chłopcom. Gra ze względu na brak jakiejkolwiek przemocy jest rekomendowana dla wszystkich powyżej 3 roku życia. Poziom trudności dostosowany jest do graczy w każdym wieku.

 

2. Minecraft: Switch Edition

Średnia ocen: ok. 88%
Minecraft: Switch Edition (źródło: nintendo.com)

Minecraft to twórczo rozwinięta idea klocków Lego w świecie wirtualnym. W grze są 2 tryby, pierwszy to tryb budowania, w którym jedynym zadaniem gracza jest niczym nieskrępowane tworzenie wszystkiego czego się zapragnie, od zamków i piramid, po rozległe kopalniane kompleksy. Drugi tryb to tryb przygody, w którym najważniejsze jest przeżycie. Gracz musi zdobywać pożywienie, unikać dziwnych stworów zamieszkujący świat Minecrafta oraz budować schronienia z surowców, które wcześniej sam zdobył. Gra pozwala dziecku rozwinąć kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. Minecraft to jedna z najlepszych gier z konsolą na prezent na komunię. Cechą wyróżniającą „Minecrafta: Switch Edition” na tle wersji na konkurencyjne konsole są elementy zaczerpnięte z gier z serii Super Mario.


3. Splatoon 2

Średnia ocen: ok. 82%
Splatoon 2 (źródło: Nintendo.com)

Splatoon 2 to twórczo rozwinięta zabawa w paintball. Stawia ona przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową online z graczami z całego świata, ale i samotni gracze znajdą w niej tryb dla siebie. Gra zdobyła oznaczenie wiekowe dla osób powyżej 7 roku życia, tak więc nie ma w niej żadnych nieodpowiednich treści dla dziecka w wieku komunijnym.

 

4. Rayman Legends: Definitive Edition

Średnia ocen: ok. 82%
Rayman Legends (źródło: Ubisoft.com)

Rayman Legends: Definitive Edition to jedna z najlepszych gier platformowych 2D. Gra nie zawiera jakichkolwiek niewłaściwych treści, dlatego można ją bezpiecznie kupić na udany prezent komunijny. Kolorowa grafika, wesoła muzyka i wciągające poziomy to największe atuty tej produkcji. Gra nadaje się dla graczy w każdym wieku, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

 

5. ARMS

Średnia ocen: ok. 77%
ARMS (źródło: Nintendo.de)

ARMS to boks na wesoło. Dzięki wykorzystaniu możliwości Joy-conów (padów dołączonych do Switcha), dziecko będzie miało okazję trochę się poruszać przed konsolą, gdyż w trakcie gry należy wykonywać ruchy przypominające boksowanie trzymając pady w rękach. Gra jest odpowiednia dla graczy powyżej 7 roku życia.

 

6. Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Średnia ocen: ok. 85%
Mario + Rabbids: Kingdom Battle (źródło: Ubisoft.com)

Mario + Rabbids: Kingdom Battle to strategiczna gra turowa, która jest przeznaczona dla graczy powyżej 7 roku życia, tak więc dziecko w wieku komunijnym nie powinno w niej znaleźć żadnych nieodpowiednich treści. Warto upewnić się co do umiejętności dziecka w zakresie języka angielskiego gdyż dla dzieci nie mających nawet jego podstaw poziom trudności może okazać się zbyt wysoki.

 

7. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Średnia ocen: ok. 97%
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (źródło: Nintendo.com)

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to gra z niewielką ilością przemocy w formie rysunkowej. Gra jest oceniana przez recenzentów jako jedna z najlepszych gier zręcznościowo przygodowych. Ze względu na elementy walki mieczem pojawiające się od czasu do czasu, została ona oznaczona jako gra od 12 roku życia. Do gry potrzebna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka angielskiego, lub dorosły, który od czasu do czasu pomoże dziecku.

 

8. LEGO City Tajny Agent

Średnia ocen: ok. 80%
Lego City Tajny Agent (źródło: lego.com)

Lego City Tajny Agent to przygodowa gra akcji w otwartym świecie. Gra jest dostosowaną do młodszych graczy wariacją na temat GTA w świecie z klocków LEGO. Wcielając się w policjanta, gracz ma za zadanie rozprawienie się z przestępczością w Lego City. Gra zdobyła oznaczenie wiekowe dla osób powyżej 7 roku życia.

 

9. FIFA 18

Średnia ocen: ok. 63%
FIFA 18 (źródło: easports.com)

FIFA 18 to najnowsza odsłona najbardziej znanej serii symulatora piłki nożnej. Największym atutem serii są 52 rzeczywiste stadiony oraz licencjonowane składy reprezentacji narodowych i najlepszych lig świata. Wersja na Nintendo Switch zebrała gorsze oceny od wersji na konkurencyjne konsole, ale jako najlepszy symulator piłki nożnej na przenośną konsolę, FIFA 18 jest grą godną polecenia. Ograniczenie wiekowe gry zostało ustalone na: powyżej 3 roku życia.

 

One Comment on “Nintendo Switch na prezent na komunię”

  1. Świetna konsola. Szkoda, że w Polsce tak mało popularna. Dzieciaki bawią się przy niej wyśmienicie. Poza Media Markt i Saturn w dużych sklepach stacjonarnych praktycznie nie do zdobycia.

Comments are closed.