PlayStation 4 na prezent na komunię

Konsola PlayStation 4 japońskiej firmy Sony jest obecnie najpopularniejszą konsolą na świecie. Posiada duży wybór gier, wśród których znajdują się przede wszystkim gry dla starszych graczy. Co nie oznacza, że dla dzieci w wieku komunijnym nie znajdziemy kilku ciekawych pozycji.

W bibliotece gier na PlayStation 4 oprócz tytułów przeznaczonych dla starszych graczy można znaleźć duży wybór gier wyścigowych i sportowych, więc z pewnością konsola ta może bardziej przypaść do gustu chłopcom.

Konsola w wersji standardowej oferuje rozdzielczość do 1080p. Ulepszona wersja konsoli, PlayStation 4 Pro jest skierowana do posiadaczy telewizorów 4K i oferuje rozdzielczość aż do 2160p oraz wsparcie dla technologii HDR. Obie wersje konsoli umożliwiają uruchamianie filmów na płytach Blu-Ray.

Konsole PlayStation 4 wyróżniają się na tle konkurencji możliwością podłączenia specjalnych gogli „PlayStation VR”, za pomocą których możliwe jest granie i oglądanie filmów w 3D. Niestety gogle te obecnie kosztują więcej niż sama konsola.

PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro w sklepach:Najlepsze gry PlayStation 4 na prezent komunijny:


1. Minecraft

Średnia ocen: ok. 89%
Minecraft (źródło: microsoft.com)

Minecraft to twórczo rozwinięta idea klocków Lego w świecie wirtualnym. W grze są 2 tryby, pierwszy to tryb budowania, w którym jedynym zadaniem gracza jest niczym nieskrępowane tworzenie wszystkiego czego się zapragnie, od zamków i piramid, po rozległe kopalniane kompleksy. Drugi tryb to tryb przygody, w którym najważniejsze jest przeżycie. Gracz musi zdobywać pożywienie, unikać dziwnych stworów zamieszkujący świat Minecrafta oraz budować schronienia z surowców, które wcześniej sam zdobył. Gra pozwala dziecku rozwinąć kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. Minecraft to jedna z najlepszych gier z konsolą na prezent na komunię.

 

2. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Średnia ocen: ok. 81%
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (źródło: playstation.com)

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy to nowa wersja trzech najpopularniejszych gier z serii Crash Bandicoot wydanych na pierwsze PlayStation. Trzy platformówki w wesołej oprawie graficznej powinny spodobać się każdemu dziecku w wieku komunijnym. Gra ze względu na brak przemocy jest rekomendowana dla wszystkich powyżej 7 roku życia.

3. Ratchet & Clank

Średnia ocen: ok. 86%
Ratchet & Clank (PS4) (źródło: playstation.com)

Ratchet & Clank to zręcznościowa gra platformowa, w której zadaniem głównego bohatera jest uratowanie galaktyki. Jak to bywa w wielu platformówkach, gracza czeka masa skakania, strzelania do przeciwników i odnajdywania różnego rodzaju poukrywanych przedmiotów. Gra zdobyła oznaczenie wiekowe dla osób powyżej 7 roku życia, tak więc nie powinno w niej być żadnych nieodpowiednich treści dla dziecka w wieku komunijnym. Ratchet & Clank to z pewnością jedna z najładniejszych tego typu gier.

4. Rayman Legends

Średnia ocen: ok. 90%
Rayman Legends (źródło: Ubisoft.com)

Rayman Legends to jedna z najlepszych gier platformowych 2D obecnej generacji konsol. Gra nie zawiera jakichkolwiek niewłaściwych treści, dlatego można ją bezpiecznie kupić na udany prezent komunijny. Kolorowa grafika, wesoła muzyka i wciągające poziomy to największe atuty tej produkcji. Gra nadaje się dla graczy w każdym wieku, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

5. LEGO City Tajny Agent

Średnia ocen: ok. 77%
Lego City Tajny Agent (źródło: lego.com)

Lego City Tajny Agent to przygodowa gra akcji w otwartym świecie. Gra jest dostosowaną do młodszych graczy wariacją na temat GTA w świecie z klocków LEGO. Wcielając się w policjanta, gracz ma za zadanie rozprawienie się z przestępczością w Lego City. Gra zdobyła oznaczenie wiekowe dla osób powyżej 7 roku życia.

6. FIFA 18

Średnia ocen: ok. 83%
FIFA 18 (źródło: easports.com)

Fifa 18 to najnowsza odsłona najbardziej znanej serii symulatora piłki nożnej. Największym atutem serii są 52 rzeczywiste stadiony oraz licencjonowane składy reprezentacji narodowych i najlepszych lig świata. Ograniczenie wiekowe gry zostało ustalone na: powyżej 3 roku życia.