Prezent na komunię dla chłopca

Zakup prezentu na komunię dla chłopca jest zwykle łatwiejszym zadaniem niż w przypadku prezentów dla dziewczynek. Wśród najpopularniejszych prezentów ostatnich lat wśród chłopców jest elektronika, a w szczególności konsole do gier.

Prezentujemy kilka wartych uwagi przykładów prezentów na komunię dla chłopca:

Zegarki

Wśród chętnie kupowanych prezentów na komunię dla chłopców są zegarki, które z jednej strony mogą być eleganckie i drogie, a z drugiej tańsze, ale wyróżniające się motywem z popularnego filmu, bajki lub gry, dlatego zegarek to prezent na każdą kieszeń. Tańsze modele zaczynają się już od około 150 zł, te bardziej markowe od 500 zł. Dodatkową zaletą niektórych zegarków jest możliwość wygrawerowania na ich obudowie krótkiej pamiątkowej dedykacji.Konsole do gier

Konsole do gier należą obecnie do jednych z najbardziej pożądanych wśród chłopców prezentów, dlatego jest to jeden z lepszych pomysłów na prezent na komunię dla chłopca. Niestety dla naszych portfeli, taki prezent to wydatek od około 900 do ponad 2000 zł za konsole podłączane do telewizora oraz od 500 do ponad 1000 zł za konsole przenośne. Co prawda jest to dość duży wydatek, ale też z dużym prawdopodobieństwem, wyjątkowo trafiony prezent.

Kupując konsolę dla dziecka w wieku komunijnym powinniśmy pamiętać o grach. Konsole PlayStation 4 i Xbox One mają przede wszystkim gry przeznaczone dla starszych nastolatków i dorosłych, które mogą podobać się chłopcom, ale niekoniecznie ich rodzicom. Pod tym względem bezpieczniejszym rozwiązaniem są konsole Nintendo Switch i Nintendo 3DS/2DS, które cechują się grami bardziej familijnymi z mniejszą ilością przemocy. Nintendo Switch wyróżnia się na tle innych konsol hybrydową budową, dzięki czemu można grać na konsoli podłączonej do telewizora jak i przenośnie na ekraniku konsoli.

Czytaj dalej…Smartfony

Kupując smartfona musimy uważać, żeby nie obdarować dziecka gorszym modelem niż już posiada po rodzeństwie lub rodzicach, więc jeżeli chcemy kupić tańszy prezent to rozsądniej będzie wybrać coś innego. Wybierając smartfona z wyższej półki cenowej, powinniśmy zwrócić uwagę, by nie był zbyt duży ze względu na wygodę dziecka, które w wieku komunijnym ma dość małe ręce. Trzeba też pamiętać o tym, że im większy telefon tym większe prawdopodobieństwo, że ekran pęknie przy upadku. Ciekawą propozycją w kontekście prezentu komunijnego dla chłopca jest iPhone SE Space Gray. Jest to dość solidna konstrukcja i obecnie jeden z mniejszych smartfonów.Komputer

Zakup komputera lub laptopa dla chłopca to większe wyzwanie niż komputer dla dziewczynki. Chłopcy zwracają większą uwagę na moc komputera nie tylko ze względu na gry, ale też na możliwość chwalenia się przed kolegami, dlatego w przypadku chłopców lepszym rozwiązaniem będzie komputer lub laptop do gier.

Czytaj dalej…Rowery

Wybierając rower dla chłopca w wieku komunijnym, najważniejszą kwestią jest wzrost, bo to od niego będzie zależało jaki rozmiar roweru powinniśmy kupić. Chłopcy w tym wieku zwykle mają około 120-140 cm wzrostu, dlatego powinniśmy wybierać wśród rowerów na kołach 24 calowych. Jeżeli chłopiec przekracza 145 cm, możemy rozważyć zakup roweru na 26 calowych kołach. Rower juniorski to zwykle wydatek od około 600 zł do 3000 zł. Kupując rower dla chłopca na prezent komunijny, powinniśmy też pamiętać, by posiadał on przerzutki, gdyż chłopcy zwracają na to szczególną uwagę. Obecnie wśród chłopców popularne są też hamulce tarczowe, które wyglądają dość efektownie, ale podnoszą cenę roweru.

Czytaj dalej…Smartwatche

Smartwatche czyli inteligentne zegarki to sprzęt, który powoli staje się codziennością. Najbardziej popularnym z nich, ale też jednym z najdroższych jest Apple Watch. Smartwatche innych firm bywają dużo tańsze, wśród nich są modele przygotowane z myślą o dzieciach, niektóre mogą działać jak samodzielne telefony, a także za pomocą technologii GPS umożliwiają w miarę dokładne zlokalizowanie gdzie znajduje się dziecko. To jakiego smartwatcha najlepiej wybrać zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to między innymi ile chcemy wydać oraz czy dziecko posiada już smartfona. Ceny Smartwatchy zaczynają się od około 300 zł do ponad 2000 zł.

Czytaj dalej…Klocki LEGO

Klocki LEGO to ciekawa propozycja dla chłopców. Pomimo tego, że klocki kojarzą się raczej z zabawkami dla młodszych dzieci, istnieje ogromny wybór zestawów dla dzieci i młodzieży w wieku między 7-9 a 14-16 rokiem życia. Wśród najpopularniejszych zestawów ostatnich lat znajdują się te związane ze światem Gwiezdnych Wojen i Ninjago. Dużą popularnością wśród chłopców cieszy się też seria LEGO Technic, która nie tylko będzie stanowić dla dziecka ciekawe wyzwanie, ale także pobudzi kreatywne myślenie.

Klocki LEGO to w zasadzie prezent na każdą kieszeń. Najtańsze zestawy można nabyć w kwotach zaczynających się poniżej 100 zł. Ceny tych najdroższych sięgają nawet 2000 zł.

Czytaj dalej…Telefony komórkowe

Tańszym odpowiednikiem smartfona jest tradycyjny telefon komórkowy. Obecne telefony komórkowe zwykle posiadają niektóre funkcje smartfonów jak np. aparat fotograficzny. Zakup zwykłego telefonu komórkowego będzie dobrym rozwiązaniem na pierwszy telefon dla dziecka. Ciekawą opcją jest nowa Nokia 3310 z 2017 roku. Telefon kosztuje ok. 250 zł, ma ciekawy design i jest niezbyt duży co jest szczególnie ważne w przypadku telefonów dla dzieci.Głośniki bezprzewodowe

Głośniki bluetooth to z jedna z najszybciej zdobywających popularność nowości na rynku elektroniki użytkowej. Jest to idealny prezent na komunię dla dzieci na co dzień słuchających muzykę. Dodatkową ich zaletą jest to, że są one prezentem dosłownie na każdą kieszeń. Najtańsze modele zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Z kolei te z najwyższej półki to wydatek nawet kilku tysięcy…

Czytaj dalej…Biblia i medaliki

Kupowanie dzieciom prezentów w postaci Biblii czy medalików niestety może się skończyć posiadaniem przez dziecko całej kolekcji różnych wydań Biblii i medalikami na każdy dzień tygodnia. Jak nie trudno zgadnąć, dziecko raczej nie będzie z tego zadowolone.

Jeżeli planujemy taki zakup, najlepiej wypytać inne zaproszone na komunię osoby czy czasem nie wpadły na podobny pomysł, gdyż bywają to dość popularne podarki komunijne.


6 Comments on “Prezent na komunię dla chłopca”

 1. Najlepiej dać laurkę. Ja będąc wujkiem dostaję makulaturę na każdą okazje. Sam bym chciał dostać konsole albo iphona.

  1. Tak, jasne. 2 lata temu byłem na komunii w rodzinie. Chłopaczek dostał od bardzo głęboko wierzącego chrzestnego wyłącznie prezenty związane z wiarą. Biblia, medalik i jakieś srebrne grawerowane pudełeczko. Był taki płacz z konwulsjami, że facet nie wiedział gdzie się schować. Dzieciak wymyślił sobie komputer lub konsolę i zrobił scenkę. Uwierz, że nie chciałbyś tego przeżywać, więc lepiej kup konsolę, komputer lub jakiś inny nowoczesny gadget i nie narażaj się robiąc tak zwane prezenty tradycyjne.

 2. Pierwsza Komunia Święta to przyjęcie Jezusa do serca i konsole, komputery, rowery itp to krzywda dla dziecka, którego serce w tym wieku jest jeszcze czyste i nieskażone potrzebami materialnymi. Kupując takie prezenty skazujemy dziecko na zepsucie. BIBLIA i medalik z Matką Boską to najpiękniejsze co można wręczyć młodemu człowiekowi!

  1. Moim zdaniem kupowanie prezentów tradycyjnych jest robieniem dziecku na złość. Jeżeli nie mamy pewności, że dziecko jest z tych religijnych i na widok nowej biblii reaguje jak reszta dzieciaków na Pokemony to powinniśmy dziecku sprawić radość jakąś konsolą, a nie trzymać się na siłę tradycji.

   1. To czego dziecko woli jest mało istotne, trzeba uczyć młodego katolika podstaw wiary, żeby wyrusł na dorosłego z chrześcijańskimi zasadami. Biblia to podstawa, a do Biblii można dodać coś drobnego, ale już nie konsole i komputery. Dziecko musi spędzać więcej czasu z rówieśnikami oraz więcej czasu poświęcić wierze i Bogu.

  2. Pokaz mi droga Basiu dzieci, które wolą biblię lub medalik od konsoli, komórki, roweru, komputera i tak dalej. Empik kiedyś zrobił fajna promocję komunijną, playstation + biblia, świetny kompromis, trochę zabawy i trochę tradycji i zamiast się cieszyć, „tradycyjna” cześć mediów zaczęła krzyczeć jakie to straszne. Z drugiej strony rzeczywiście dodawanie biblii do wszystkiego to lekka przesada. Kilka biblii na chrzciny potem kolejne na komunie i może jeszcze na bierzmowanie 😉

Comments are closed.