Prezent na komunię dla dziewczynki

Prezent na komunię dla dziewczynki może okazać się większym wyzwaniem niż prezent dla chłopca. Dziewczynki w wieku komunijnym zwykle wyrastają już z lalek i nie wykazują tak dużego zainteresowania elektroniką czy sportem jak chłopcy.

Prezentujemy kilka wartych uwagi przykładów prezentów na komunię dla dziewczynki:

Zegarki

Wsród popularnych prezentów na komunię dla dziewczynki są zegarki, które mogą być nie tylko wspaniałą ozdobą, ale i piękną pamiątką.

Zegarki to w zasadzie prezent na każdą kieszeń. Ładne wizualnie modele zaczynają się już od 150 zł, te lepszych firm od około 500 zł. Dodatkową zaletą niektórych zegarków jest możliwość wygrawerowania na nich jakiejś krótkiej pamiątkowej dedykacji.Biżuteria

Biżuteria cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób szukających prezentów na komunię dla dziewczynek. Biżuteria tak jak zegarki spełnia rolę nie tylko ozdoby, ale i trwałej pamiątki. Dużym plusem biżuterii jest też ogromny rozrzut cenowy. Zarówno szukający czegoś tańszego jak i osoby chcące podarować coś wyjątkowego, znajdą opcję dla siebie. Biżuteria na prezent komunijny przeważnie jest złota z przeźroczystymi kamieniami.

Czytaj dalej…Smartfony

Kupując smartfona musimy uważać, żeby nie popełnić gafy i nie obdarować dziecka gorszym modelem niż już ma po rodzicach lub rodzeństwie, więc jeżeli chcemy kupić tańszy prezent to rozsądniej będzie darować sobie smartfony. Wybierając telefon z wyższej półki cenowej, powinniśmy zwrócić uwagę, by nie był za duży ze względu na wygodę dziecka. Trzeba pamiętać też, że im większy ekran tym większe prawdopodobieństwo, że pęknie przy upadku. Ciekawą propozycją w kontekście prezentu komunijnego dla dziewczynki jest iPhone SE Rose Gold. Jest to solidna konstrukcja i obecnie jeden z mniejszych telefonów. Dodatkową zaletą tego smartfona jest kolor (różowe złoto), który powinien przypaść do gustu większości dziewczynek.Rowery

Wybierając rower dla dziewczynki w wieku komunijnym, najważniejszą kwestią jest wzrost, bo to od niego będzie zależało jaki rozmiar roweru powinniśmy wybrać. Dla dzieci w wieku komunijnym, które zwykle mają 120-140 cm wzrostu, powinniśmy szukać rowerów na kołach 24 calowych. Jeżeli dziecko przekracza 145 cm, możemy rozważyć zakup roweru na 26 calowych kołach. Rower juniorski to zwykle wydatek od około 700 zł do 1500 zł.

Czytaj dalej…Komputer

W przypadku komputera dla dziewczynki z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie laptop. Dziewczynki w przeciwieństwie do chłopców nie wykazują, aż tak dużego zainteresowania najnowszymi grami, wymagającymi dużej mocy, a przenośność laptopa i niewielkie rozmiary mogą okazać się dla dziewczynki dość dużym plusem.

Czytaj dalej…Smartwatche

Smartwatche czyli inteligentne zegarki to sprzęt, który powoli staje się codziennością. Najbardziej popularnym z nich, ale też jednym z najdroższych jest Apple Watch. Smartwatche innych firm bywają dużo tańsze, wśród nich są modele stworzone specjalnie z myślą o dzieciach, niektóre mogą działać jak samodzielne telefony, a także za pomocą technologii GPS umożliwiają w miarę dokładne zlokalizowanie gdzie znajduje się dziecko. To jakiego smartwatcha najlepiej wybrać zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to ile chcemy wydać oraz czy dziecko posiada już smartfona. Ceny Smartwatchy zaczynają się od około 300 zł, a kończą powyżej 2000 zł.

Czytaj dalej…Konsole do gier

Obecnie najciekawszą bibliotekę gier dla dziewczynek mają konsole Nintendo 3DS i 2DS. Na konsole te jest dostępnych ponad 10 gier z serii Pokemon, oraz kilka gier z Barbie i postaciami z bajek Disney’a. Ze względu na dotykowy ekran konsolek, popularnym typem gier na 3DS i 2DS jest opiekowanie się zwierzątkami, np. szczeniaczkami i kotkami (np. „Nintendogs + Cats”). Są też kolorowe platformówki z serii Kirby i wiele innych.

Czytaj więcej…Głośniki bezprzewodowe

Głośniki bezprzewodowe to coraz szybciej zdobywająca popularność nowinka na rynku elektroniki użytkowej. Jest to idealny prezent na komunię dla dzieci, które uwielbiają na co dzień słuchać muzyki. Z pewnością dużą ich zaletą jest to, że są one prezentem dostępnym na każdą kieszeń. Tańsze modele zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Z kolei te z najwyższej półki to wydatek nawet kilku tysięcy…

Czytaj dalej…Telefony komórkowe

Tańszym odpowiednikiem smartfona jest tradycyjny telefon komórkowy. Obecne telefony komórkowe zwykle posiadają niektóre funkcje smartfonów jak np. aparat fotograficzny. Zakup zwykłego telefonu komórkowego będzie dobrym rozwiązaniem na pierwszy telefon dla dziecka. Ciekawą opcją jest nowa Nokia 3310 z 2017 roku. Telefon kosztuje ok. 250 zł, ma ciekawy design i jest niezbyt duży, co jest szczególnie ważne w przypadku telefonów dla dzieci.Biblia i medaliki

Kupowanie dzieciom prezentów w postaci Biblii czy medalików niestety może się skończyć posiadaniem przez dziecko całej kolekcji różnych wydań Biblii i medalikami na każdy dzień tygodnia. Jak nie trudno zgadnąć, dziecko raczej nie będzie z tego zadowolone.

Jeżeli planujemy taki zakup, najlepiej wypytać inne zaproszone osoby czy czasem nie wpadły na podobny pomysł, gdyż bywają to dość popularne podarki komunijne.

Czytaj dalej…


One Comment on “Prezent na komunię dla dziewczynki”

  1. Chcialam dac mojej chrzesnicy elegancka suknie wlasnej roboty, ale widze, ze nigdzie nawet nie ma propozycji takich prezentow. Czy na prawde wszyscy daja tylko konsole i telefony??? Przeciez dziewczynki uwielbiaja sie stroic.

Comments are closed.