Rower na prezent na komunię

Rower od lat znajduje się wśród najczęściej kupowanych prezentów na komunię zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Często się zdarza, że to właśnie komunijny rower jest pierwszym dorosłym rowerem w życiu dziecka, dlatego przy wyborze odpowiedniego modelu powinniśmy się szczególnie postarać, by spełniał wszystkie oczekiwania obdarowywanego.
Rozmiar i waga roweru na komunię

Wybierając rower dla dziecka w wieku komunijnym, musimy zwrócić szczególną uwagę na wzrost dziecka, bo to właśnie wzrost jest decydującym kryterium przy wyborze odpowiedniej wielkości roweru. Dzieci w tym wieku miewają około 120-140 cm wzrostu, więc najodpowiedniejszym modelem będzie rower na kołach 24 calowych. Jeśli dziecko jest wyższe niż 145 cm, powinniśmy rozważyć zakup roweru z 26 calowymi kołami.

Waga roweru dla dziecka jest niemal tak samo ważna jak rozmiar. Często się zdarza, że tanie rowery dziecięce ważą niewiele mniej niż ich dorosłe odpowiedniki. Rower od czasu do czasu trzeba wnieść po schodach lub przenieść w rękach z czym w przypadku ciężkiego modelu dziecko może sobie nie radzić.  Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zakup roweru z ramą aluminiową, dzięki czemu rower jest znacznie lżejszy.

Cena roweru na komunię

Rowery juniorskie kosztują zwykle od około 600 zł do nawet 3000 zł, ale musimy pamiętać, że to od naszego wyboru będzie zależało bezpieczeństwo dziecka. Należy szczególnie uważać na najtańsze modele z hipermarketów. Jeżeli jakość ich wykonania wzbudza w nas jakiekolwiek wątpliwości, lepiej poszukać modelu lepszej jakości i nie czuć się winnym w razie gdyby w trakcie jazdy rower się rozleciał, a dziecko miało wypadek.

Rower na komunię dla chłopca

Kupując rower dla chłopca na komunię, powinniśmy pamiętać, by posiadał on przerzutki, ponieważ chłopcy zwracają na to szczególną uwagę. Obecnie wśród chłopców bardzo popularne są hamulce tarczowe, które wyglądają dość efektownie, ale podnoszą cenę roweru. Z pewnością chłopiec bardziej ucieszy się z roweru typu górskiego, który swoim wyglądem najbardziej będzie przypominał rower dla dorosłych.Rower na komunię dla dziewczynki

Wybierając rower dla dziewczynki ciekawą propozycją są rowery miejskie, które oferują łatwiejsze wsiadanie i wygodniejszy dla kręgosłupa, bardziej wyprostowany sposób siedzenia. Przy zakupie roweru dla dziewczynki możemy wybierać bardziej stereotypowo dziewczęce kolory, a więc w przeciwieństwie do roweru dla chłopców nie jest tak ważne, by przypominał on rower dla dorosłych.


One Comment on “Rower na prezent na komunię”

  1. Najlepsze rowery górskie, miejskie, szosowe, trekkingowe i fitnes. Rowery dla dzieci i dorosłych, dla dziewczynek i chłopców. Polecam [link usunięty…]

Comments are closed.