Tablet na prezent na komunię

Zakup tabletu na prezent na komunię to mniejszy wydatek niż w przypadku komputera czy laptopa, ale tak jak w przypadku tamtych sprzętów, musimy uważać na najtańsze modele, których jakość działania zwykle pozostawia wiele do życzenia i u dziecka zamiast radości, może wzbudzić frustrację i zniechęcenie.

Tablety w ostatnich latach straciły na znaczeniu wśród komunijnych prezentów, głównie na rzecz smartfonów, które powoli swoją wielkością zaczynają doganiać tablety. Jednak na razie jako sprzęt mający pomóc w nauce to właśnie tablet jest zdecydowanie bardziej komfortowym sprzętem.

Jaki tablet na prezent na komunię?

Dla wielu osób z pewnością decydującym, kryterium wyboru będzie cena tabletu.

Tańsze tablety:

Wśród tabletów poniżej tysiąca złotych możemy znaleźć ogromny wybór sprzętów z Androidem tworzonych przez różne firmy. Liderami rynku są tu Lenovo i Samsung. Firmy te robią zarówno tanie jak i droższe modele, lepiej jednak i w tym przypadku unikać tych najtańszych i postawić na lepszą jakość, żeby prezent szybko nie został wrzucony do szuflady i zapomniany.

Ciekawe propozycje tańszych tabletów:


Drogie tablety:

Szukając sprzętu z najwyższej półki powinniśmy się skierować ku iPadom firmy Apple, które wśród tabletów są w zasadzie bezkonkurencyjne. Ich największą zaletą na tle tabletów innych producentów jest stabilność działania i bezpieczeństwo, gdyż w przypadku iPadów ryzyko związane z wirusami praktycznie nie występuje. Jedyną wadą sprzętu Apple jest cena zaczynająca się od około 1600 zł. Dostępne są modele z 7,9 oraz 9,7 calowym ekranem oraz z różnymi wariantami pojemności dysku: 16, 32, 64, 128, 256 oraz 512 GB. 16 GB w przypadku iPadów może okazać się zbyt małą ilością, dlatego przy wyborze powinniśmy się skupić na co najmniej 32 GB wersji. Jeżeli szukamy czegoś drogiego na całkiem niezłym poziomie, iPad jest jednym z lepszych prezentów na komunię.

Ciekawe propozycje droższych tabletów:


Wielkość tabletu na prezent na komunię

Wielkość tabletu zależy od tego gdzie dziecko będzie chciało go używać. Jeżeli miałoby nosić go ze sobą do szkoły to raczej lepiej skupić się na tabletach do 8 cali, ponieważ tablety duże mające już około 10 cali i więcej nie będą zbyt wygodne do noszenia. Jeżeli natomiast dziecko miałoby go używać wyłącznie w domu, wtedy 10 calowy tablet nie powinien być zbyt duży, a możliwość operowania na większym wyświetlaczu bardzo komfortowa.