Xbox One na prezent na komunię

Konsola Xbox One amerykańskiej firmy Microsoft jest obecnie sprzedawana w dwóch wariantach: One S i One X.  Wśród gier dostępnych na Xboxa One dominują produkcje dla starszych graczy. Mimo to na rynku są obecne propozycje dla dzieci w wieku komunijnym.

W bibliotece gier na Xboxa One oprócz tytułów przeznaczonych głównie dla starszych graczy, można znaleźć duży wybór gier wyścigowych i sportowych, więc z pewnością konsola ta może bardziej przypaść do gustu chłopcom.

Konsola w wersji Xbox One S oferuje rozdzielczość do 1080p. Ulepszona wersja konsoli, Xbox One X jest skierowana do posiadaczy telewizorów 4K i oferuje rozdzielczość aż do 2160p oraz wsparcie dla technologii HDR. Obie wersje konsoli umożliwiają uruchamianie filmów na płytach Blu-Ray oraz Blu-Ray 4K Ultra HD co jest bez wątpienia ogromną zaletą tych konsol na tle konkurencyjnego sprzętu.

Xbox One S i Xbox One X w sklepach:

 

Najlepsze gry Xbox One na prezent komunijny:


1. Minecraft

Średnia ocen: ok. 89%
Minecraft (źródło: microsoft.com)

Minecraft to twórczo rozwinięta idea klocków Lego w świecie wirtualnym. W grze są 2 tryby, pierwszy to tryb budowania, w którym jedynym zadaniem gracza jest niczym nieskrępowane tworzenie wszystkiego czego się zapragnie, od zamków i piramid, po rozległe kopalniane kompleksy. Drugi tryb to tryb przygody, w którym najważniejsze jest przeżycie. Gracz musi zdobywać pożywienie, unikać dziwnych stworów zamieszkujący świat Minecrafta oraz budować schronienia z surowców, które wcześniej sam zdobył. Gra pozwala dziecku rozwinąć kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. Minecraft to jedna z najlepszych gier z konsolą na prezent na komunię.

 

2. Rare Replay

Średnia ocen: ok. 86%
Rare Replay: Viva Piñata (źródło: microsoft.com)

Rare Replay to zbiór 30 gier stworzonych przez studio Rare na przestrzeni 30 lat. Są wśród nich gry stworzone na automaty (Battletoads Arcade), komputer ZX Spectrum (Atic Atac, Gunfright, Jetpac, Knight Lore, Lunar Jetman, Sabre Wulf, Underwurlde), oraz konsole: NES (Battletoads, Cobra Triangle, Digger T. Rock, R.C. Pro-Am, R.C. Pro-Am II, Slalom, Snake Rattle N Roll, Solar Jetman), Nintendo 64 (Banjo-Kazooie, Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts, Blast Corps, Banjo-Tooie, Conker’s Bad Fur Day, Jet Force Gemini, Killer Instinct Gold, Perfect Dark),  Xbox (Grabbed by the Ghoulies, Jetpac Refuelled, Kameo: Elements of Power, Perfect Dark Zero), Xbox 360 (Viva Piñata, Viva Piñata: Trouble in Paradise). Wśród gier dominują zręcznościówki. Gry mają różne ograniczenia wiekowe, od 3 lat do 16.

3. Rayman Legends

Średnia ocen: ok. 92%
Rayman Legends (źródło: Ubisoft.com)

Rayman Legends to jedna z najlepszych gier platformowych 2D obecnej generacji konsol. Gra nie zawiera jakichkolwiek niewłaściwych treści, dlatego można ją bezpiecznie kupić na udany prezent komunijny. Kolorowa grafika, wesoła muzyka i wciągające poziomy to największe atuty tej produkcji. Gra nadaje się dla graczy w każdym wieku, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

4. LEGO City Tajny Agent

Średnia ocen: ok. 78%
Lego City Tajny Agent (źródło: lego.com)

Lego City Tajny Agent to przygodowa gra akcji w otwartym świecie. Gra jest dostosowaną do młodszych graczy wariacją na temat GTA w świecie z klocków LEGO. Wcielając się w policjanta, gracz ma za zadanie rozprawienie się z przestępczością w Lego City. Gra zdobyła oznaczenie wiekowe dla osób powyżej 7 roku życia.

5. FIFA 18

Średnia ocen: ok. 83%
FIFA 18 (źródło: easports.com)

Fifa 18 to najnowsza odsłona najbardziej znanej serii symulatora piłki nożnej. Największym atutem serii są 52 rzeczywiste stadiony oraz licencjonowane składy reprezentacji narodowych i najlepszych lig świata. Ograniczenie wiekowe gry zostało ustalone na: powyżej 3 roku życia.